Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Abipusė laparoskopinė kirkšnies išvarža (su tinkleliu) (atlieka Prof. A. Mickevičius)

Kaina
500-1200 Eur

Klinika gali keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas, neteikti paslaugų be atskiro įspėjimo.

Abipusė laparoskopinė kirkšnies išvarža (su tinkleliu) (atlieka prof. A. Mickevičius) – paslauga, kurią teikia Kauno „Kardiolitos“ klinikų Bendrosios ir pilvo chirurgijos centras.

Pateikiame išsamią informaciją apie šios paslaugos kainą, šią paslaugą teikiančius gydytojus ir jų profesinę patirtį (norime atkreipti dėmesį, kad paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo).

Jei norite užsiregistruoti abipusei laparoskopinei kirkšnies išvaržos (su tinkleliu) operacijai (atlieka prof. A. Mickevičius), skambinkite telefonu +370 700 77778 arba užpildykite elektroninę registracijos formą.

Dėl jums reikalingų medicininių paslaugų rekomenduojame pasikonsultuoti su Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojais.

 

 

Kas yra kirkšninė išvarža ir kaip ji pasireiškia?
Kirkšninė išvarža atsiranda tuomet, kai minkštieji audiniai esantys pilve prasiveržia pro silpną pilvo raumenų vietą. Susidaro guzas.  Kai kurios kirkšninės išvaržos gali būti visiškai besimptomės ir diagnozuojamos atsitiktinai – eilinio sveikatos patikrinimo metu. Deja, dažniausiai kirkšninė išvarža yra matoma ir jaučiama, ypatingai stovint, kosint ar stanginantis. Susidariusiame guze gali būti jaučiamas deginimo, gurguliavimo jausmas ar skausmas. Jačiamas diskomfortas nesveikojoje kirkšninėje srityje. Vyrams kartais gali atsirasti skausmas ir/ar patinimas aplink sėklidę, kai  išsiveržusi audinių masė nusileidžia į ją.
Kodėl kirkšninės išvaržos atsiranda?
Kikšninės išvaržos dažniausiai atsiranda dėl pilvo sienos raumenų sklaidos defekto dar prieš gimimą. Besiformuojant pilvo sienos raumenims atsiranda silpna vieta, pro kurią iškart po gimimo ar bet kada vėliau jūsų gyvenime išvarža išsiveržia. Vyriška lytis, viršsvoris, dažnas sunkių daiktų kilnojimas ar stanginimasis, pavyzdžiui, esant dažnam vidurių  užkietėjimui, padidina riziką atsirasti kirkšninei išvaržai. Moterims išvarža gali atsirasti nėštumo metu, dėl padidėjusio spaudimo į pilvo sieną.
Kokie tyrimai atliekami kirkšninės išvaržos diagnostikai?
Dažniausiai jūsų gydytojui pakaks žinoti jūsų skundus ir atlikti fizinį ištyrimą.
Kokios yra kirkšninės išvaržos gydymo galimybės?
Vienintelis įmanomas išvaržos gydymo būdas yra chirurginis. Egzistuoja keletas skirtingų chirurginio gydymo būdų:
1. Išvaržos plastika savais audiniais (hernioplastika atvira be tinklelio) 
Operaciją atlikti galima vietinėje, regioninėje (spinalinėje) ar bendrinėje nejautroje. Atliekamas 6-8 cm ilgio pjūvis kirkšninėje srityje, atveriamas kirkšninis kanalas, išpreparuojamas išvaržos maišas. Įstrižosios kirkšninės ir šlauninės išvaržos maišas pašalinamas, tiesiosios kirkšninės išvaržos – reponuojamos (atstatomos). Toliau atliekama išvaržos vartų plastika, susiuvant šoninius pilvo sienos raumenis su kirkšniniu raiščiu. Šlauninės išvaržos atveju į siūlę papildomai patenka Kuperio raištis. Susiuvama žaizda.
2. Išvaržos plastika naudojant sintetinį tinklelį (hernioplastika atvira su tinkleliu)
Operaciją galima atlikti vietinėje, regioninėje (spinalinėje) ar bendrinėje nejautroje. Atliekamas 6-8 cm ilgio pjūvis kirkšninėje srityje, atveriamas kirkšninis kanalas, išpreparuojamas išvaržos maišas. Įstrižosios kirkšninės ir šlauninės išvaržos maišas pašalinamas, tiesiosios kirkšninės išvaržos – reponuojamos. Toliau atliekama išvaržos vartų plastika, prisiuvant sintetinį tinklelį prie kirkšninio raiščio ir pilvo sienos raumenų. Susiuvama žaizda.
3. Laparoskopinė operacija (hernioplastika laparoskopiniu būdu su tinkleliu)
Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Per pilvo sieną į pilvo ertmę įkišami trys 5-10 mm skersmens vamzdeliai. Pro vieną jų į pilvo ertmę įkišama videokamera, pro kitus du – instrumentai, su kuriais atliekama operacija. Virš išvaržos vartų perpjaunama pilvaplėvė, kuri atsluoksniuojama nuo pilvo sienos, kartu įtraukiant į vidų ir išvaržos maišą. Išvaržos vartai uždengiami sintetiniu tinkleliu. Susiuvama pilvaplėvė.
Operacijos būdą, labiausiai tinkantį Jums, padės pasirinkti jus konsultuojantis chirurgas.
Ar gydimas yra rizikingas?
Kaip ir betkuri intervencija į žmogaus organizmą išvaržos operacija turi savas rizikas, tačiau jos pasitaiko retai ir jų nėra daug. Galimos komplikacijos yra skirstomos į tris stambias grupes:
1.    Bendrinės chirurginės komplikacijos: kraujavimas iš aplinkinių kraujagyslių ir audinių. Pilvo sienos ir pilvo ertmės pūliniai (pasitaiko labai retai). Operacinės žaizdos komplikacijos - seromos, hematomos.  
2.    Specifinės chirurginės komplikacijos: pilvaplėvės ertmės organų bei stambiųjų kraujagyslių sužalojimai pasitaiko 0,11 - 0,47% operuotų pacientų. Išvaržos recidyvo tikimybė < 1% operuotų pacientų. Lėtinį skausmą po operacijos jaučia iki 20% operuotų pacientų.
3.    Bendrosios komplikacijos: gretutinių ligų, kuriomis sergate, paūmėjimas. Širdies- kraujagyslių ir  kvėpavimo sistemos ligų komplikacijos (širdies ritmo sutrikimai, plaučių arterijos tromboembolija, miokardo infarktas, galvos smegenų insultas, plaučių uždegimas ir kt.). Pasitaiko individualių alerginės reakcijų į medikamentus, dezinfekuojančias priemones, tvarsčius.
Įvykus bet kuriai iš komplikacijų ligoninėje yra visos būtinos priemonės ir galimybės jų diagnostikai ir gydymui.
Ar galima kirkšninės išvaržos neoperuoti?
Jeigu išvarža jūsų nevargina, chirurginis gydymas gali būti atidėtas. Kai kuriais atvejais, dažniausiai kai išvaržos yra nedidelės ir neskausmingos, galima atsisakyti operacinio gydymo ir taip galbūt pragyventi visą gyvenimą. Ilgainiui išvaržos didėja. Tokias išvaržas operuoti sudėtingiau, operacinio gydymo rezultatai prastėja.
Dauguma pacientų turintys kirkšnines išvaržas vis dėlto ryžtasi operacijai, nes išvarža gali didėti, gali pablogėti bendra sveikatos būklė dėl kitų susirgimų. Tuomet operacija taptų rizikingesnė. Išvarža gali komplikuotis – išvaržos maiše gali įstrigti pilvo ertmės organai. Išvaržos įstrigimas yra pavojinga, kai kada pavojų gyvybei kelianti sveikatos būklė. Pavyzdžiui, jei įstinga žarnos dalis esanti išvaržoje, įstrigusiame organe ar jo dalyje sutrinka kraujotaka, dėl ko organas gali nekrozuoti, o tuščiaviduris organas – ir perforuoti.
Savo sveikata besirūpinantys žmonės atsiradusią išvaržą gydosi. Dėl konkrečios Jūsų išvaržos gydimo taktikos geriausiai padės apsispręsti konsultuojantis gydytojas chirurgas.

Pastabos

Prieš operaciją būtina operuojančio gydytojo konsultacija. Prašome registruotis gydytojo konsultacijai. 

Paslaugą teikiantys gydytojai